Amazon News: Nowe siedziby Amazon, pierwszy papierowy katalog produktów orz aplikacja Alexa dla Windows 10

Amazon może zbudować nową siedzibę w dwóch miastach USA

Firma jest w stanie umieścić 25 tys. pracowników w każdym biurze, nie pogarszając problemów z infrastrukturą transportową, mieszkaniami i budową.

Amazon już prawie osiągnął porozumienie w sprawie budowy drugiej swojej siedziby w dwóch miejscach naraz: w Nowym Jorku w dzielnicy Queens i miejscowości Crystal City, w stanie Wirginia.

Jak donosi New York Times, to właśnie w tych miastach, oprócz Seattle, gdzie znajduje się obecna siedziba, znajduje się maksymalna liczba pracowników amerykańskiej internet-korporacji.

Władze miast nie ukrywają swojego zainteresowania we współpracy z Amazon. Wydanie zauważa, że gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, nawet w żartach obiecał wziąć sobie przydomek Amazon, w przypadku, gdy będzie on w stanie przekonać kierownictwo firmy, aby umieścić drugą siedzibę w Nowym Jorku.

O planach Amazon na otwarcie drugiej siedziby w Północnej Ameryce, usłyszano na początku września ubiegłego roku. Wtedy firma ogłosiła, że zamierza zainwestować w budowę nowej siedziby za ponad $5 mld.

Nowa siedziba powinna być w pełni odpowiednikiem obecnej — w Seattle, podczas gdy ona będzie musiała zapewnić ponad 50 tys. miejsc pracy. W styczniu spośród ponad 200 zgłoszeń zarząd spółki wybrał 20 miast, położonych zarówno w USA, jak i w Kanadzie.

Przedstawiciele Amazon odwiedzili wszystkie miasta — kandydatów na budowę drugiej siedziby firmy. Niektóre z nich przyjechali zobaczyć jeszcze raz. Do grona takich miast weszły: Nowy Jork, Waszyngton, Chicago, Newark, Miami.

Jak wcześniej zauważył „The Wall Street Journal”, wybór dwóch miast ma swoje plusy: firma umieści 25 tys. pracowników w każdym mieście, a przy tym będzie mniej problemów z infrastrukturą transportową i budową, a także z zapewnieniem mieszkania dla takiej ilości ludzi.

Amazon wydał na boże Narodzenie pierwszy papierowy katalog.

Amazon po raz pierwszy wydał papierowy katalog produktów w stylu retro. Jak donosi CNBC, kolorowy magazyn wydany do Bożonarodzeniowych świąt poświęcony jest zabawkom dla dzieci, grom planszowym i konstruktorom.

Papierowy katalog produktów stał się kolejnym pojawieniem się Amazon w trybie offline. Wcześniej w Seattle został otwarty supermarket Amazon Go bez kas i kolejek, który zgromadził gigantyczne kolejki już w pierwszych godzinach. A teraz internet-firma postanowiła zadowolić klientów retro-katalogiem zabawek i konstruktorów.

Zamiast cen w świątecznym katalogu drukowane są kody QR, ale w nim są naklejki, które wzbudziły aplauz zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Na Twitterze pojawiła się cała fala entuzjastycznych opinii na temat nietypowej dla Amazon reklamie. Użytkownicy podkreślają przyjemny projekt i nostalgiczne uczucia, które wywołuje katalog.

W katalogu istnieją sekcje konstruktorów, gier planszowych, miękkich zabawek, robotów i innych produktów, które proponuje zrobić świątecznymi prezentami dla dzieci.

Amazon uruchomił aplikację Alexa dla systemu Windows 10

Aplikacja jest dostępna do pobrania w Microsoft Store w USA, wielkiej Brytanii i Niemczech. W 2019 roku przewiduje się uruchomienie jej na inne rynki.

Z pomocą asystenta głosowego można ustawiać przypomnienia, zarządzanie kalendarzem, odtwarzanie muzyki, sterowanie systemem „inteligentny dom” i rozwiązywać inne zadania. Jednak aplikacja nie obsługuje sterowania wideo, połączeń, Spotify i Pandora.

Wywołanie pomocnika odbywa się za pomocą głosu tylko w KOMPUTERZE, „akustycznie dostrojone specjalnie dla Alexa” (Acer Spin 5, Acer Aspire 5 lub HP Envy), precyzuje VentureBeat. Dla pozostałych KOMPUTERÓW wystarczy nacisnąć przycisk w aplikacji lub użyć kombinacji klawiszy.

Do podstawowych funkcji Alexa nie trzeba specjalnego sprzętu — asystent wykorzystuje wbudowane mikrofony, głośniki do KOMPUTERA lub kamery internetowej.