Jak sprzedawać na Amazon 50 sztuk towarów dziennie i jednocześnie tracić pieniądze

Jak sprzedawać 50 sztuk towarów na Amazon przez 1 dzień i jednocześnie tracić pieniądze

 

Prezentujemy gościnny wpis naszych partnerów – serwisu amzcontrol, a my porozmawiamy o prawidłowym obliczaniu opłat Amazon Fees, które mogą znacząco wpłynąć na rentowność Twojego biznesu.

 

Paradoksalnie to był prawdziwy przypadek, kiedy 50 sztuk towarów sprzedawano przez 1 dzień, ale zysk okazał się ujemny. Magazynowe prowizje Amazona są winne.

Magazynowe retencje Amazon

Są one pobierane raz w miesiącu, a większość sprzedawców zaniedbuje je przy obliczaniu zysków. Prowizje za przechowywania są dobrym przykładem złożonych obliczeń retencji Amazon, spójrzmy na nie bardziej szczegółowo.

Sprzedawcy pracujący w systemie FBA (Fulfillment by Amazon) muszą płacić za składowanie towarów w magazynach Amazon. Wysokość opłaty w USA jest różna w zależności od pory roku i wielkości towaru (towary standardowe lub ponadwymiarowe):

> Styczeń-wrzesień: 0,69 USD za stopę sześcienną standardowy rozmiar stopy i 0,48 USD dla towarów ponadwymiarowe.

> Październik-grudzień: 2,40 USD za stopę sześcienną standardowy rozmiar i 1,20 dolara za towary ponadwymiarowe.

Minusy „Zawieszenia” towarów w magazynach Amazon

Ponadto istnieją duże opłaty za długoterminowe przechowywanie. Mają one zastosowanie do towarów, które są przechowywane dłużej niż 6 lub 12 miesięcy po «Inventory Cleanup» (odpowiednio 11,25 USD i 22,50 USD za stopę sześcienną). Od 15 września 2018 r. obliczanie prowizji będzie wykonywane częściej niż raz na sześć miesięcy – każdy miesiąc.

Prowizje są obliczane na podstawie łącznej ilości towarów przechowywanych w magazynie FBA Amazon. Jednak ilość ta stale się zmienia, ponieważ towary docierają do wysyłki każdego dnia. To sprawia, że ​​obliczanie prowizji za przechowywania jest bardzo trudnym zadaniem.

Istnieją wyspecjalizowane serwisy, które umożliwiają automatyczne obliczanie prowizji. Na przykład serwis amzcontrol wykorzystuje rzeczywiste kwoty prowizji, które Amazon pobiera w czasie rzeczywistym, zamiast obliczać je w oparciu o liczbę pozycji w magazynie. Dane te są automatycznie uwzględniane przy obliczaniu zysków, podobnie jak inne opłaty Amazon.

Straty na zwrotach

Oprócz prowizji za przechowywanie towarów w magazynie, sprzedawcy na Amazon mają trudności z prawidłowym naliczaniem zwrotów, więc często je ignorują. Powodów są zazwyczaj dwa: „to małe rzeczy” i „nie jest jasne, jak je policzyć”. Zła wiadomość jest taka, że ​​zazwyczaj nie jest to „drobiazg”. Dobra wiadomość: do tego są też serwisy, które zrobią to za Ciebie. Przyjrzyjmy się bliżej naszemu przykładowi.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że zwracane towary to nie tylko koszty przetwarzania i koszty bezzwrotne, ale także dostosowanie dochodów, kosztów pierwotnych itp.

Załóżmy, że sprzedałeś 1 sztukę towaru w styczniu. Jeśli klient zwróci towary w lutym, w lutym należy wykonać ruchy naprawcze: zwrócić pieniądze klientowi, anulować odpisanie kosztu pierwotnego, dostosować opłaty Amazon.

Jak dokładnie obliczyć zwroty?

Opiszmy wszystkie komponenty:

> Product (-1207,99): pieniądze zwrócone klientom za zakupy;

> Refund commission (-31,60): opłata Amazon za obsługę zwrotów;

> Commission (+157,98): Amazon zwrócił nam prowizję (refer fee), wstrzymaną podczas sprzedaży;

> Shipping / Shipping chargeback (+ 28,29 / -33,68): zwrot nam i klientowi za wysyłkę;

> Product cost (+316.17): jeśli zwracany produkt jest „sellable” (tzn. nie jest uszkodzony), amzcontrol „zwraca” cenę kosztu towaru, liczoną z minusem przy sprzedaży. Jeśli towar zostanie zepsuty, tak się nie stanie.

Ważne jest, aby zrozumieć, że daliśmy przykład tylko dwóch rodzajów prowizji i są je dziesiątki na Amazon i wszystkie z nich muszą być brane pod uwagę przy obliczaniu swoich zysków.

W związku z tym znacznie łatwiej jest używać specjalnego oprogramowania, które wizualizuje wszystkie dane i automatycznie uwzględnia wszystkie prowizje i opłaty Amazon, wspiera zmiany w cenach zakupu, koszty produktu oraz miesięczne lub stałe koszty (na przykład asystent wirtualny lub fotografowanie towarów).

Wszystkie te i wiele innych funkcji, można otworzyć podczas korzystania z usługi amzcontrol.

Dla wszystkich użytkowników SalesHub oferujemy 2 miesiące bezpłatnego korzystania z amzcontrol.com z tego specjalnego linku: https://amzcontrol.com/?partner=00407

Leave A Comment